Tips

Poliquin Live

Tip 605: Pięć doskonałych typów pożywienia dla zdrowego i szczupłego ciała

Monday, June 24, 2013 10:39 AM
Spożywaj olej kokosowy, jajka, kakao, awokado i kimchi jeśli chcesz mieć zdrowe, szczupłe ciało. Możesz nazwać je śmiało super pożywieniem, nie ważne jak. Najważniejsze, że spożywanie zostało powiązane ze szczupłą, umięśniona i zdrową sylwetką ciała.
Oto one:
#1: Olej kokosowy
 Olej kokosowy składa się przede wszystkim z kwasów tłuszczowych o łańcuchach średniej długości. Zostały one  powiązane ze stabilizacją poziomu cukru we krwi, ochroną twojego mózgu oraz znaczną poprawą dysponowania energią w twoim ciele, tak korzystnie, ze tracisz tkankę tłuszczową. Olej kokosowy nie wchodzi w cykl reakcji chemicznych obejmujących produkcję cholesterolu, dlatego też cały tłuszcz pochodzący z niego nie będzie odkładał się w komórkach tłuszczowych.
Dowód? Ostatnie badanie przeprowadzone na grupie Malezyjczyków dowiodło, że spożycie 30ml oleju trzy razy dziennie przez okres jednego miesiąca zaowocowało znacznym spadkiem wagi i utratą niepożądanych centymetrów z pasa.
 
#2: Awokado
Znane ze swej skuteczności w walce z otyłością, bogate w składniki odżywcze, antyoksydanty  i sporą ilość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Badania potwierdzają, że regularne spożycie awokado chroni organizm przed nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej. Oczywiście wszystko to na nic, jeśli twoja dieta jest bardzo uboga w składniki pokarmowe. Przy typowej diecie niskowęglowodanowej, obfitującej w dużą ilość białka, awokado z pewnością poprawi stan twojego zdrowia oraz kompozycję ciała.
 
W analizie diety ponad 17,567 Amerykanów dowiedziono, że ci, którzy spożywali dużo awokado w swojej diecie, mieli zdecydowanie niższą wagę ciała, mniejszy obwód pasa i o dziwo aż o 50% niższe ryzyko zapadalności na zespół metaboliczny. Co ciekawe nie byli to nawet typowi przedstawiciele diety Paleo. Niewiarygodne nieprawdaż?
 
#3: Jaja

 Jaja będąc doskonałym źródłem białka, mają w swym składzie cholinę, która wspomaga procesy detoksykacji organizmu zachodzące w wątrobie. To dlatego od tak wielu, wielu lat jaja były i są podstawą diety kulturystów. Zdrowa wątroba oznacza sprawniejszą eliminację toksyn, a co za tym idzie szczuplejszą sylwetkę twojego ciała. Nie bój się spożywać ich regularnie w swojej diecie. Ostatnie doniesienia wskazują, że spożycie trzech jaj dziennie POPRAWI poziom twojego cholesterolu, zmniejszy poziom stanów zapalnych w organizmie a na dodatek ustabilizuje poziom cukru we krwi.
 
#4: Kakao
Zapewne słyszałeś drogi czytelniku o korzystnym wpływie gorzkiej czekolady, która jest bogata w antyoksydanty na stan twojego serca. I dzieje się tak naprawdę. Kakaowiec, z którego prawdziwa czekolada jest wytwarzana wpłynie nie tylko korzystnie na stan twojego układu sercowo- naczyniowego, ale jak dowodzą badania przyczyni się do lepszej wrażliwości na insulinę. To prowadzi oczywiście do szczuplejszej sylwetki pozbawionej balastu dodatkowych kilogramów. Dobrym wyborem będzie ten zakup czekolady, w którym skład kakao przewyższa 72% masy suchej. Im ciemniejsza, tym lepiej dla ciebie. Unikaj wyrobów z dodatkiem cukru i nabiału, który wręcz blokuje działanie antyoksydantów.
 
#5: Kimchi
Z pewnością nie tak pyszna jak czekolada, kimchi przyrządzone z kiszonej kapusty pekińskiej pomoże ci poprawić stan twojego układu trawiennego oraz wrażliwość na insulinę. Ostatnie badanie na grupie otyłych osobników dowiodło, że spożywanie 100 gramów kimchi do każdego z posiłków przez okres czterech tygodni wpłynęło na znaczne obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej w tak krótkim czasie o 1,5%. Ponadto odnotowano obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi.
Przeczytaj również 10 Najlepszych produktów dla utraty tkanki tłuszczowej i optymalnej kompozycji ciała jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o smacznych i super zdrowych składnikach odżywczych.
 
Przypisy
Liau, K., et al. An Open-Label Pilot Study to Assess the Efficacy and Safety of Virgin Coconut Oil in Reducing Visceral Adiposity. ISRN Pharmacology. 2011. 949686.
 
Ratliff, J., et al. Eggs Modulate the Inflammatory Response To Carbohydrate Restricted Diets in Overweight Men. Nutrition and Metabolism. 2008. 5(6).
 
Devalaraja, S., Jain, S., Yaday, H. Exotic Fruits as Therapeutic Complements for Diabetes, Obesity, and Metabolic Syndrome. Food Research International. August 2011. 44(7), 1856-1865.
 

Copyright ©2013 Charles Poliquin

FOLLOW US:

 

 

Join Our Email List Follow us on Twitter Follow us on Facebook Follow us on YouTube Follow us on Instagram